Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Su çiçeği belirtileri nelerdir?
#1
Su çiçeği belirtileri nelerdir?
Su çiçeği rahatsızlığı viral bir hastalık olarak kendini göstererek, genel olarak küçük çocuklarda varlık gösteren bir olumsuzluk olarak kendini göstermektedir. Viral bir rahatsızlık olduğundan dolayı oldukça kolay bir biçimde buluşabilen söz konusu hastalık, genellikle toplu bir biçimde vakti geçirilen mekanlarda yayılan rahatsızlık olarak kabul edilmektedir.
Vücudun her yerinde kırmızı kabarcıklar ile kendini gösteren su çiçeği, aynı zamanda da yüksek ateş belirtisi ile var olmaktadır. Bir haftalık bir süre zarfında yapılacak olan istirahat ve ilaç kullanımı dahilinde de ortadan kalkacak olan bu rahatsızlık, sadece bir kez geçirilecek rahatsızlıklar listesinde yer alan bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Bu rahatsızlığı yetişkinler geçirdiği dairde daha ağır sonuçlar da ortaya çıkabilecektir.
Su çiçeği belirtileri

Çok fazla bulaşıcı özelliğe sahiptir. Cilt döküntüsü, kaşınma, kızarıklık ve yüksek ateş ile tanımlanır. Kuluçka döneminden yaklaşık 2 hafta sonra döküntüler oluşur. İlk günlerde ise yüksek ateş görülür. Bunun yanı sıra, halsizlik ve burun akıntısı seyreder. Çiçek hastalığında görülen deri döküntüleri, içi su dolu kabarcıklar şeklindedir. Yüzde, saç derisinde, boyun kısmında, göbek ve en çok da sırt bölgesinde ağırlıklı olur. Bu kabarcıklar kızarıklığa sahiptir ve kaşıntı yaparlar. Su çiçeğinde kızarıklık, kaşıntı ve su toplama olan döküntü evresi yaklaşık 1 hafta sürer, tedavi süresince 1-2 gün de yüksek ateş kaydedilir. Yaklaşık 2 haftalık bir süreçte ilaç tedavisi uygulanarak, suçiçeği hastalığının sağaltımı gözlemlenir.

su-çiçeği-hastalığı-belirtileri-600x315.jpg

Su çiçeğinin hayati tehlikesi var mıdır?

Su çiçeği vakalarının çoğu hafiftir, ancak bu hastalığa bağlı ölüm oluşabilir. Su çiçeği aşısı geliştirilmeden önce Amerika’da her yıl yaklaşık 100 kişi hayatını kaybetmekteydi. Bu kişilerin çoğu, daha önce herhangi bir hastalığı olmayan kişilerdi. Su çiçeği, aynı zamanda her yıl yaklaşık 11.000 hastaneye yatışa da neden olmaktadır. Su çiçeği belirtileri hafif olan çocuklar bile huzursuzdur, en azından bir hafta veya daha uzun bir süre okula veya kreşe gidemezler.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Suçiçeği Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir? seocum 0 0 08-10-2017, Saat: 20:59
Son Yorum: seocum
  Danışmanlık Şirketinin Hizmetleri Nelerdir? BazKriz 0 42 25-07-2017, Saat: 19:06
Son Yorum: BazKriz
  Skolyoz Tedavisi ve Belirtileri resthit 0 47 19-01-2017, Saat: 20:48
Son Yorum: resthit
  Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir ahmetdemir 0 73 05-10-2016, Saat: 15:21
Son Yorum: ahmetdemir
  Hamilelik Belirtileri Ve Gebelik Belirtileri Hakkında Detaylı Bilgilendirme coestar333 0 99 17-08-2016, Saat: 11:05
Son Yorum: coestar333

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi