Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pulsed Dye Lazer
#1
Pulsed Dye lazer dalga boyu olarak damarsal lezyonların tedavisi amaçlı tasarlanmış bir lazer türüdür.
Yüzdeki ya da vücudun rastgele bir bölgesindeki küçük büyük tüm damarsal lezyonlar üst kısmına etkilidir. Bu damarsal problemler doğumsal ya da sonradan kazanılmış olabilmektedir.Bu lazer tedavisi uygulanırken cildin bütünlüğü bozulmaz.

Pulsed Dye lazer rehabilitasyonunda 595 nm dalga boyundaki darbeli boya lazer ışınları yoğunlaştırılmış bir şekilde, yalnızca cildin altındaki kan damarlarını amaç alacak şekilde radyasyon yapar. Pulsed Dye lazer cihazı aracılığıyla üretilen lazerin aktarımını ince fiber optik duyarlı bir kablo olanağı sağlar.
Sevk Edilen lazer ışınları ısı tesiri ile damar içi kan personellerinin bozulmasını ve içi boşalan damar cidarlarının birbirine yapışmasını olanağı sağlar. Optik fiberden çıkan lazer ışınının yükseldiği ışının müddeti etraf dokuda ya da ciltte hasar yaratacak civarı uzunca değildir.

Uygulama anında cilt yüzeyinde kahve rengi nitelik değişikliği ortaya çıkar. Bu nitelik değişikliği daimi değildir. En pek 1-2 hafta içinde gün be gün solarak 2.haftanın sonunda normal cilt rengi geriye gelir. Damar lezyonu her uygulamadan ardından bir eskisinden ek olarak soluk duruma gelir.
Uygulama seanslarla sürdürür. İstenilen neticenin alınması ortalama 2-6 oturum içinde değişkenlik gösterir. Oturum aralarının 4-6 hafta olması tavsiye edilir. Bir damar lezyonunun tedavi olacağı oturum sayısı o lezyonun büyüklüğüne, derinliğine, koyuluğuna, tipine, doğuştan ya da sonradan meydana gelmiş oluşuna bağlı olarak çeşitlilik gösterir.
 
Pulse Dye Lazer ne Türlü Etki Gösterir?

PDL ışığı, damar yapısındaki kırmızı rengi etkileyerek derideki damarların tahrip olmasını olanağı sağlar. Bunu yaparken etraf dokuda hasar oluşturmaz. Dye lazer uygulaması yapılış şekline yönelik tedavi alanında kızarıklık, morluk benzeri deri değişikliklerine neden olabilmektedir. Ancak bu yan tesirlerin hiçbiri daimi değildir ve kısa zamanda iz bırakmadan düzelirler. İşlem esnasında hastanın rahatsızlık hissini ve ısı hasarlanmasını engellemek için deriyi soğutucu sistemler (ilgisiz gökyüzü) kullanılır.
 
Pulse Dye Lazer Hangi Sıklıkta Uygulanır?

Tedavi oturum aralıkları, yapılacak deri sorununa yönelik değişiklik gösterebilir. Doğumsal damar sorunlarında ortalama 6 haftalık tedavi aralıkları tercih edilirken, diğer deri hastalıklarında 3-4 haftalık aralıklarla tedavi önerilmektedir.
 
Hangi Problemlerin Rehabilitasyonunda Kullanılır?

Damarsal problemlerin yakınında pekçok enflamatuar deri hastalığında pozitif neticelerin alınması ve kozmetik amaçlı kullanımı ile çok kapsamlı bir tedavi alanı oluşturmaktadır.

Detaylı bilgi için http://estetik.andromed.com.tr/pulsed-dye-lazer/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pleksi Lazer Kesim - Tunapleksi.com nullsix 0 49 11-08-2017, Saat: 00:15
Son Yorum: nullsix
  Kadın ve Lazer dj_ibo_g_h 0 52 30-07-2017, Saat: 18:45
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Lazer Kesim seoaga 0 44 22-07-2017, Saat: 18:11
Son Yorum: seoaga
  Alexandrite Lazer alexandritelazer 0 66 23-06-2017, Saat: 10:06
Son Yorum: alexandritelazer
  Lazer Epilasyon Fİyatı Ne Kadar dj_ibo_g_h 0 53 13-06-2017, Saat: 12:09
Son Yorum: dj_ibo_g_h

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi