Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profesyonel Cilt Bakımı
#1
dGWPl7.jpg

Çevresel etkilere ve hormonlara bağlı olarak sürekli yıpranan ciltlerin, düzenli olarak uygun cilt bakımı işlemlerine ihtiyaçları vardır. Cildimizin daha parlak, temiz ve doğal görünümü profesyonel cilt bakımı sayesinde elde edilmektedir. Eğer cilt üzerinde belli şikâyet konuları mevcut ise, kesinlikle bu şikâyetlere yönelik profesyonel kadro ve uzman hekimlere başvurularak cilt bakımı yapılmalıdır. Çünkü bazen cildin ihtiyaç duyduğu bakım cilde uygulanırken, bazen de cildin akne, gözenek, sivilce yenileme işlemleri için cilt bakımı uygulaması yapılması gerekebilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle cilt yüzeyi, bakım için tamamen makyaj ve kir kalıntılarından temizlenir. Daha sonra kalabilecek ufak kalıntılara karşı temizleme toniği uygulaması yapılarak, cilt temizlenir.

2- Cilt yüzeyinde, gözeneklerin açılmasını için buhar banyosu uygulaması ile siyah noktalar yumuşatılır. Bu işlemin ardından siyah noktaların temizlenebilmesi için vakumlama işlemi ya da komedon kaşığı ile temizleme işlemi yapılır.

3- Bu aşamadan sonra cildin nem dengesi ve gözeneklerin yenilenmesi için cilt tipine uygun maske uygulaması yapılır. Bu uygulama frimatör yardımı ile yapılarak, cilde tamamen yedirilmesi sağlanır. Arta kalan maske cilt yüzeyinden temizlenerek, cildin maskeyi hazmetmesi için belli bir süre beklenir.

4- Son olarak cilt maskeden tamamen arındırılarak, cildin yenilenmesini ve doğal renk eşitliğinin sağlanması için cilde azot serumu uygulaması yapılır. Bu işlem cilt bakımının son işlemi olup, cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesini sağlamaktadır.

Cilt Tipine ve İhtiyaca Göre Uygulanabilecek Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakımı genellikle kişinin cildindeki eksikliklerin giderilmesi ve cildin yenilenmesi için yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle cilt bakımı öncesinde gerekli analizler yapılarak cildin hangi uygulamaya uygun olduğu tespit edilmelidir. Cilt tipi ve şikâyetlere göre pek çok cilt bakım uygulaması mevcuttur. Kişiler üzerinde en fazla uygulanan bakım, akne ve sivilce tedavi uygulamasıdır. Daha sonra, cilt gençleştirme, cilt canlandırma ve sivilceye eğilimli cilt bakım uygulamaları gelmektedir. Ayrıca cilt tiplerine uygun olarak, klasik, yoğun ve renlive cilt bakımı uygulaması da yapılmaktadır. Yapılacak olan tüm bakım uygulamaları, cilt yapısı analiz edilerek, düzenli şekilde uygulanması sonucu etkisini gösterebilmektedir.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Profesyonel Estetik BazKriz 0 5 12-10-2017, Saat: 17:07
Son Yorum: BazKriz
  Profesyonel Apartman Yönetim Şirketleri İzmir seocum 0 0 09-10-2017, Saat: 21:24
Son Yorum: seocum
  kök hücre ile cilt gençleştirme seocum 0 12 21-09-2017, Saat: 20:18
Son Yorum: seocum
  Seçkin Markaların Cilt Bakım Ve Makyaj Ürünleri BazKriz 0 14 18-09-2017, Saat: 12:25
Son Yorum: BazKriz
  Profesyonel Cephe Kaplama Sistemleri BazKriz 0 46 26-07-2017, Saat: 16:44
Son Yorum: BazKriz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi