Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İktidarsızlık
#1
İktidarsızlık nedir?


Halk aralarında iktidarsızlık tıp dilinde ise´erektil disfonksiyon´ olarak tanımlanan huzursuzluk, penisin sertleşmesi demek meydana gelen ereksiyonun, cinsel birleşmeyi temin edecek derecede olamaması başka bir deyişle fonksiyon bozukluğudur. Esasında bu çeşit fonksiyon bozukluklarının bir defa ya da seyrek olarak görülmesi, anında herkeste ara ara olabilen bir vaziyettir. İktidarsızlıktan başka bir deyişle erektil disfonksiyondan laf edilebilmesi amaçlı sertleşme kusurunun bir bir sürü defa ya da bir sürü sık sık olması gerekiyor.

İktidarsızlık Belirtileri

Penisin sertleşme ya da sertleşmiş durumda kalma yeteneğinin olmaması. iktidarsızlık,sertleşmeyi sağlayamamak ya da sağlanmış meydana gelen sertiesmeyi Cinsel ilişkide bulunabilecek kadar uzunca zaman sürdürememek durumunun bir bir sürü defa olarak meydana gelmesidir.
Bu terim, latince güç kaybı anlamındaki İmpotentiadan gelmektedir. Zaman zaman bir defalık (münferit) bir iktidarsızlık vakası çoğu erkeğin başına gelir. Bu tamamıyla normaldir ve kaygı edilecek bir şey değildir.
Fakat bu sürüp giden bir sorun halini aldığı zaman iktidarsızlık erkeği kendi gözünde küçüttüğü türünden, cinsel hayatına da kayıp verir. lyi meydana gelen doğrultusu, genellikle tedavi edilebilmesidir.
İktidarsızlığın tedavisinde önce atılım, sertleşme olayının ne türlü meydana geldiğıni anlamaktır. Penisin iki yanında semeni ve idrarı taşıyan tüpe paralel uzanan iki adet silindir halinde süngerimsi bölüm bulunur.
Bir erkek cinsel yönden uyarıldığı zaman, sinirlerin verdiği emirle, bu silindirlere kanın akışı normal miktarın tahmini yedi katına çıkar. Bu ani kan hücumu süngerimsi bölümleri genişletir.

İktidarsızlık Nedenleri 

1. Anatomik bozukluklar: Testislerin yokluğu -epispadias, hipospadias -mikrofallus -pimozis -peyronie rahatsızlığı.

2. Kalp-akciğer hastalıkları: Angına pektoris -miyokart infarktüsü -amfizem.

3. İlaçlara ilişkili impotans: Alkol, amfetaminler (uyarıcılar), antihistaminler, barbitürat ve bro-mürler, kokain, eroin, morfin, imipramin, reser-pin, digital, çok nikotin.

4. Hormonal bozukluklar: Akromegalie, Addison rahatsızlığı, Cushing Sendromu, diabet (Şeker rahatsızlığı), hipotiroidi, tireotoksikoz.

5. Kan hastalıkları: Lösemi, anemi, Hodgkin rahatsızlığı.

6. Metabolik hastalıklar: Karaciğer sirozu -Böbrek yetmezliği

7. Nörolojik hastalıklar: Beyin tümörleri. Parkinson rahatsızlığı, Tabes dorsalis, elektroşok tedavisi.

8. Cerrahi: Abdominoperineal rezeksiyonlar, sis-tektomi, sempatektomi beyin ameliyatları.

9. Damar hastalıkları: Aort anevrizmaları, iliak arter tıkanmaları; Leriche Sendromu, arterioskle-roz, priapizm.

10. Ötekiler: Bazo metal zehirlenmeleri, radyasyon, travma.

Detaylı bilgi için http://www.iktidarsizlik.info/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İktidarsızlık Tedavisi iktidarsızlık 0 107 31-08-2016, Saat: 15:22
Son Yorum: iktidarsızlık

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi