Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara Kürtaj https://www.guzinbasci.com/
#1
KÜRTAJ
            Kürtaj tıbbın farklı dallarında yapılan bir işlemdir. Kadın doğum branşında ise istenmeyen bir gebeliğin yada ölü gebeliğin sonlandırılması için yapılır. Aynı zamanda herhangi jinekolojik bir rahatsızlıkta bu rahatsızlığın tedavisi veya teşhisi amacıyla başvurulan bir işlemdir. Kürtaj halk arasında sadece bebek aldırma olarak bilinir ama belirttiğimiz durumlarda da kullanılır.
Bu konuda işlemi yaptırmak isteyen kişi çok titiz davranmalıdır. Merdiven altı diye tabir edilen bir çok yerde bu işlemleri daha ucuza yapacağını söyleyen hekim olduğu bile şüpheli bir çok kişi bulunmakta. İşlemin yapılabilmesi için bazı şeylere dikkat edilmelidir. İşlem ameliyata uygun steril ve sağlıklı bir ortamda yapılmalıdır. Aksi şekilde pis ve sağlıksız bir ortamda yapılan işlemler hastada olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bunlar enfeksiyon kapma, bir daha hamile kalamama hatta bazı durumlarda ölümle bile sonuçlanabilir.
            Kürtaj işlemini gerçekleştirmek için iki yöntem mevcuttur. Bunlar cerrahi kürtaj ve medikal kürtajdır. İşlem lokal anestezi veya sedoanaljezi (genel anestezi) altında yapılır. Bu duruma ve kişinin talebine göre değişir. Kişiler kürtajı ve hekimi araştırırken fiyata öncelik vermektedir ancak asıl dikkat edilmesi gereken hekim ve yapılacak yerdir. Kürtaj fiyatları bazı konulara göre değişiklik gösterir; yapılan işlem, gebeliğin süresi fiyatta değişikliğe neden olur.
            Ülkemizde kürtaj bebeğin anne karnından alınması söz konusunda yasal çerçevelerle belirlenmiştir. Yasalara göre gebe 10. haftadan sonra kürtaj yaptıramaz. Ancak bazı durumlarda 10. haftadan sonra kürtaj yapılmasına yasa izin verir. Gebeliğin devam etmesi annenin hayati fonksiyonlarını etkiliyor ve anne için tehlike oluşturuyorsa. Yada bebekte yaşamla bağdaşmayan bazı bulgular varsa yada büyük oranda engelli olması durumunda 3 hekimin imzaladığı bir raporla kürtaj yaptırabilir.
            Ankara'da kürtaj işlemini gerçekleştiren bir çok özel klinik, hastane ve devlet hastanesi vardır. Kürtaj fiyatları Ankara da farklı bir politika izlemektedir. Kürtajda hekimin tecrübesi ve özeni çok önemlidir. Ankara'da bulunan hekimler de alanında son derece uzman, başarılı hekimledir. Kürtaj konusunda titizlikle çalışarak hastalarının sağlıklı bir işlem gerçekleşmesini sağlarlar. Hastanın da işlemden sonra dikkatli olması hekimin tavsiyelerine uyması gerekir. Bunları yaptığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere'de İşinizi Kurun nullsix 0 4 18-10-2017, Saat: 17:14
Son Yorum: nullsix
  Ankara Fayans Ustası ceeper 0 0 11-10-2017, Saat: 19:23
Son Yorum: ceeper
  Toyota Çıkma Yedek Parça Satış Ofisi Ankara seocum 0 6 24-09-2017, Saat: 23:01
Son Yorum: seocum
  Ankara Kombi Servisi ankara kombi servisi 0 15 22-09-2017, Saat: 21:52
Son Yorum: ankara kombi servisi
  Ankara Tel Örgü nullsix 0 16 16-09-2017, Saat: 19:37
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi